Interior Design Projects Galerie Českého granátu a skla Moser


Galerie Českého granátu a skla Moser

E-mail Print PDF

Granat

Vznik prodejní galerie českého granátu a skla Moser trval déle než bylo plánováno. Klient pojal zrození galerie do posledního detailu a původně zamýšlený záměr probourání původních kancelářských a skladových prostor pro prodejní galerii byl rozšířen o kompletní rekonstrukci vnitřních prostor domu včetně kanceláří a zázemí pro zaměstnance a nakonec i kompletní renovaci fasády domu.

Rekonstrukce byla provedena velmi precizně a s ohledem na stáří domu. Památkově chráněna budova dostala zpět svoji původní tvář s jedinou změnou – v přízemí vznikl prostor o 60 m², který má samostatný vstup z ulice a uvítá Vás v prodejní galerii.

Historický původ budovy předurčoval i styl interiéru nového prostoru stejně tak jako samotný produkt - klasický design šperků a tradice českého skla. Nádech secesního stylu byl inspirován obrazem Gustava Klimta Polibek. Segment tohoto obrazu byl použit do vitráže pultu a navíc i barevnost celého prostoru je laděna v tónech obrazu – jemně zelený, červenohnědá a béžová.

Prodejní pult byl navržen jako středový ostrůvek prodejního prostoru pro jednoduchou obslužnost, ideální viditelnost zboží ve vitrínách a uzavření zadní části galerie, ve které se nachází vchod do zázemí zaměstnanců a kanceláří. Horní prosklená část pult slouží k prezentaci zboží, spodní část pak jako úložný prostor, ve kterém je nové zboží vždy po ruce.

Obvod galerie je lemován vitrínami k prezentaci českého skla Moser, středový pult naopak slouží k vystavení drobného zboží, originálních šperků značky Český granát. Nezapomněli jsme ani na koutek se sezením pro muže unavené nakupováním, kteří doprovází své ženy, aby jim udělali radost nějakým dárkem.

Skvělým dispozičním řešením prodejny byla splněna hlavní podmínka klienta, navrhnout vybavení prodejny tak, aby bylo možné v krátkém časovém úseku obsloužit velký počet  zákazníků. Pozice galerie na turisticky frekventovaném místě, předurčuje prodejnu k nárazovému zaplnění turisty a nutnosti v krátkém časovém úseku obsloužit co nejvíce zákazníků.

 

Czech Garnet Gallery 1 Czech Garnet Gallery 2

Czech Garnet Gallery 3 Czech Garnet Gallery 4

Czech Garnet Gallery 5 Czech Garnet Gallery 6

Czech Garnet Gallery 7 Czech Garnet Gallery 8

Czech Garnet Gallery 9

 

Last Updated ( Wednesday, 24 August 2016 11:18 )  

houzz interior design ideas