Interior Design Projects The Square Restraurant


The Square Restraurant

E-mail Print PDF

bar-restaurace

Restauraci The Square najdete na Vinohradech v Římské ulici vedle divadla U Hasičů. Jedná se o rozlehlý dvoupodlažní prostor, v jehož suterénu se nachází velký hudební klub s diskotékou.

Majitel restaurace, australský podnikatel žijící v Praze, se rozhodl zrenovovat původní restauraci a najít řešení, jak oddělit prostor restaurace a vstup do klubu. Proto oslovil JWD a prostor dostal nový kabát. Některé části interiéru zůstaly původní a to, aby podtrhy industriální design restaurace.

Zásadní proměnou prošel bar, byl navržen tak, aby restaurace obstála svému jménu The Square neboli čtverec či náměstí. Geometrický tvar čtverce se v prostoru často opakuje, ať již v designu osvětlení nad barem či v nástěnné kovové dekoraci v restauraci. Celý bar má evokovat kovový kvádr, který se dá prakticky uzavřít kovovou bránou a oddělit tak restauraci po zavírací době od vstupu do klubu. Kovové prvky jsou doplněny masivním dřevem a jemnými odstíny hnědé, šedé a barvy aqua. Křesílka v lounge jsou výraznější v barvě maliny, dodávají prostoru trochu ženského elementu a vytvářejí tak útulný koutek pro vychutnání si kávy s dezertem.

Prostor je zajímavě dělen do jednotlivých sekcí a to různou výškovou úrovní podlah a posuvnými prosklenými dveřmi, za kterými najdete nekuřácký salónek. Restaurace se dá prakticky proměnit pro různé příležitosti a to díky flexibilním stolům a volně stojícím židlím.

Krásným doplňkem restaurace jsou velké výlohy, které byly naaranžovány jako zahrada, aby si hosté vychutnali kousek přírody uprostřed města. Čtyři velká okna lemující prostor baru a restaurace postupně přecházejí od vegetace pouště až po rozkvetlou zahradu. Industriální vzhled je doplněn zelení a spojen tak s krásou přírody.

Zvu Vás na malou prohlídku proměny interiéru nejen ve fotogalerii viz. níže, ale i osobně přímo na Vinohradech. 

 

Před:                                                                         Po:

Bar-2-pred Bar-2-po

Bar-5-pred Bar-5-po

Restaurace-4-pred Restaurace-4-po

Restaurace-6-pred Restaurace-6-po

Salonek-1-pred Salonek-1-po

Restaurace-8-pred Restaurace-8-po  

  

Last Updated ( Wednesday, 24 August 2016 11:03 )  

houzz interior design ideas